Bingo Nasıl Oynanır?

Oynamak için bingo biletlerine ihtiyaç vardır. Bu biletlerde 1 den 75 e kadar sayılar yer alır, bingo alanlarında B, I, N, G, O harflerine karşılık gelecek şekilde 5 e 5 lik tablo bulunur. Pasgol giriş ve Pasgol destek sitelerimize üye olmak için tıklayın!

Bingo Nasıl Oynanır?

Her yaştan oynayıcısı  bulunan bingo dikkate bağlı bir oyundur. Bildiğimiz tombala oyununa çok benzer.

Erika ve avrupada kalabalık gruplar şeklinde yaygın olarak oynanan bir oyundur. Kazanmaktan öte insanlara sosyalleşme imkanı sunar.

Aynı zamanda bingo internet üzerinden de oynanarak bütün heyecanı ekran karşısında yaşatabilir. Çoğu bingo sitesi parasız bingo oynama seçeneği sunar isteyenler parayla da bingo oynayabilir.

İngiltere’de bingo oyununa Housey Housey ya da Lotto denilir. Kazansana Bütün oyuncular kendine kart seçer. Bu kartarın üzeribde 20’şer sayı bulunur. Oyuncular 1’den 54’e kadar numaralandırılmış taşların bulundupu kutudan sırayla taş çekerler ve kartındaki sayıyla taşın üzerindeki sayı eşlenen oyuncu taşla kartının üzerindeki sayıyı kapatır. Kartın bir sırası bittiğinde house deniliyor ve bütün sayılarını ilk kapatabilen oyunun kazananı oluyor.

Bir önceki yazımız olan Para Yatırma Bonusu Nedir? başlıklı makalemizde Para Yatırma ve Para Yatırma Bonusu Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.